sportovní hala | Prostějov

studie | novostavba sportovní haly | 2018

hala 6

Na počátku roku 2016 šla k zemi historická budova jezdeckých kasáren. Od té doby opuštěné území na vizi svého využití čeká. Iniciační studie sportovní haly proto naznačuje také potenciál možného budoucího rozvoje celé lokality coby místa s rozmanitými volnočasovými aktivitami, startovacím či seniorským městským bydlením. Rovněž je zde prostorová rezerva pro umístění například plaveckého bazénu či rozšíření botanické zahrady.

Do sousedství zachované budovy jízdáren navrhujeme sportovní halu s pracovním názvem "Šestka" podle šestého jezdeckého pluku, který v areálu bývalých jezdeckých kasáren sídlil. Herní plocha je zapuštěná pod úroveň okolního terénu tak, aby mohlo být hřiště osvětleno denním světlem a kolemjdoucí se tak mohly rovněž sledovat sportovní klání v hale.

V Prostějově a okolí jsou v současné době kapacity sportovních hal značně nedostatečné, proto je hala dimenzována jako univerzální a víceúčelová, s normovými rozměry hřišť pro házenou, florbal, basketbal, volejbal, nohejbal, korfbal, futsal a další. Díky systému výsuvných tribun lze snadno rozšířit kapacitu hlediště u sportů s menšími prostorovými nároky ze 150 na 1000, nepočítaje v to další stovku možných stojících diváků.

Hala "Šestka" může sloužit jak pro profesionální sportovní oddíly, tak pro širokou veřejnost. K dispozici jsou pod hlavní tribunou umístěné čtyři šatny pro družstva a jedna pro rozhodčí. Kromě hlavní plochy pro všechny populární halové sporty dále nabízí k samotné herní ploše také menší cvičební sál s posilovnou v patře. V úrovni vstupu je pak oproti vstupní recepci umístěn také malý bar pro občerstvení diváků s posezením.

atelier jezdci | atelierjezdci@gmail.com | (+420) 775 25 15 25
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!